Czarny zlewozmywak w aranżacji kuchni

Jeszcze do niedawna w kuchniach mogliśmy spotkać się wyłącznie ze srebrnymi, stalowymi zlewozmywakami i bateriami. Dzisiaj dołączyły do nich również modele czarne, które otwarły przed nami zupełnie nowe możliwości w zakresie aranżacji kuchni. W wielu przypadkach to właśnie one okazują się bezkonkurencyjne! Czy w takim razie czarny zlew jest praktyczny? Kiedy warto się na niego zdecydować?

Czarny zlew do kuchni

Zawsze, kiedy na rynku pojawia się coś nowego i szybko staje się trendem, zastanawiamy się, czy dany produkt jest dobry również dla nas. Czy sprawdzi się w naszym domu? W przypadku czarnego zlewu było podobnie. Wiodące prym przez długie lata stalowe zlewozmywaki nareszcie doczekały się konkurenta!

Czarny zlew w nowoczesnej kuchni.

Czarny zlew kuchenny zaczął doskonale wpisywać się we współczesne aranżacje, dlatego szybko zyskał popularność. Poza względami praktycznymi zachwycił nas również swoim wyglądem. Eleganckim, nowoczesnym i nieco intrygującym. Czarny zlewozmywak szczególnie dobrze prezentuje się dzisiaj w kuchniach industrialnych i minimalistycznych. Spotkamy go ponadto we wnętrzach vintage, a nawet w stylu glamour! Pasuje nie tylko do kuchni o różnym wystroju, ale i wybarwieniu. Możemy łączyć go z bielą, szarością, czernią, a nawet ciemną zielenią, granatem, czerwienią! Komponować z drewnem, płytkami, czy naturalnymi kamieniami. Gdzie znajdziemy największy wybór szafek kuchennych? Projektując kuchnię, warto odwiedzić internetowy sklep meblowy.

Czarny zlew to idealny wybór dla wszystkich osób, którym zdążyła się już opatrzyć kuchnia ze srebrnymi urządzeniami ze stali nierdzewnej. Zlewozmywak w kolorze czarnym nada temu wnętrzu świeżości, a także wyrazistego, modnego charakteru.

Czarny zlewozmywak w kuchni – co go wyróżnia?

Czy czarny zlewozmywak jest praktyczny? To pytanie, które zadaje sobie większość osób zastanawiających się nad zakupem czarnego zlewu kuchennego.

Czarne zlewy to modele wykonywane najczęściej nie ze stali, a granitu lub konglomeratu. Są to materiały, którym zlewozmywaki zawdzięczają nie tylko walory estetyczne, ale i doskonałe właściwości użytkowe. Granit i konglomerat cechują się twardością, solidnością, odpornością na uszkodzenia, zarysowania, czy odkształcenia. Nie są również podatne na wysokie temperatury i przenikanie zapachów. Czarny zlew przez lata zachowa dlatego swój doskonały stan oraz nowy, zadbany wygląd.

Czarny zlew w klasycznej, eleganckiej kuchni.

Czarny zlew – jak czyścić?

Jedną z zalet czarnego zlewozmywaka wykonanego z kamienia jest również łatwa pielęgnacja. W związku z tym, że granit i konglomerat należą do materiałów wyjątkowo wytrzymałych, dobrze znoszą kontakt z różnymi detergentami.

Należy jednak pamiętać, aby dbać o nie regularnie i starannie, dzięki czemu przedłużymy ich żywotność. Do mycia czarnego zlewozmywaka możemy używać zwykłej, miękkiej gąbki lub ściereczki oraz płynu do mycia naczyń. W zupełności wystarczą one, aby usunąć codzienne, podstawowe zabrudzenia.

Mimo że na czarnych zlewozmywakach mniej widać zwykłe nieczystości, o wiele bardziej niż modele stalowe eksponują one niestety osad z kamienia i zacieki. To, w jakim stopniu i jak często będą one pojawiać się na ich powierzchni, zależy przede wszystkim od stopnia twardości wody. Osoby, które mają w domu twardą wodę, powinny przygotować się na konieczność częstszego mycia zlewu. Do usuwania osadów świetnie sprawdzą się proste, domowe preparaty, takie jak woda z octem, czy soda oczyszczona z cytryną.